Toužíte po romantickém víkendu? Vyzkoušejte stromhouse

Potřebovala jsem si odpočinout, znáte to – pořád jen kolotoč doma, v práci a z dětí už mi šla hlava kolem. Pak jsem si vzpomněla, že mají také tatínka, a tak jsem mu oznámila, že si beru na víkend volno od domácnosti, ať si nic neplánuje. K mému údivu to prošlo, a tak jsem zkontaktovala dlouholetou kamarádku.

Na internetu jsme našli skvělou nabídku na víkendový zážitkový pobyt v korunách stromů. A protože přece právě příroda je nejlepší místo na odpočinek, ani jsme neváhaly a šly do toho.

Stromhouse

Když jsme si četli o tom, co nás čeká, byly jsme nadšené. Věděla jsem, že svého muže bych na strom nedostala ani heverem, takže mě vůbec nemuselo mrzet, že si tuhle romantiku dopřeji se svou nejlepší kamarádkou. Domečky ze dřeva postavené v korunách stromů někde hluboko v lese. Tak takhle jsem si svou krátkou dovolenou představovala. Miluji přírodu a představa, že usínám za zvuku sovího houkání, mě uchvátila.

Ve skutečnosti to bylo ale ještě o něco lepší. Nádherný výhled, ta vůně čistého vzduchu i dřeva, a hlavně ten božský klid všude okolo. Měla jsem pocit, že za sedm let poprvé vnímám, jak krásné je skutečné ticho.

Zážitek do konce života

Přes den jsme chodily na procházku, prozkoumaly jsme zdejší nádhernou přírodu a vůbec se nám nechtělo domů. Nacházely jsme se v krásném prostředí na Posázaví a obdivovaly jsme zdejší až 250 let staré buky. Zařekla jsem se, že sem se musím prostě ještě někdy vrátit. Samozřejmě se svou rodinou. A když manžel nebude chtít, necháme ho doma a pojedeme jen s dětmi.

Každému, kdo si potřebuje odpočinout tohle místo pořád doporučuju, protože ani u moře není tak krásně, jako v našich českých lesích.

Jako za starých časů

Celkový dojem umocnilo to, jak se tu bydlí. Je to návrat ke skutečným kořenům, žádná elektřina ani voda. Sprcha byla také přírodní dole pod stromem, což zdejším lesním obyvatelům určitě nevadilo. Nemusely jsme se stydět ani schovávat, nikdo tu nebyl. Večer jsme si svítily lampičkami a svíčkami a popíjely víno. Takovou romantiku se svou kamarádkou jsem potřebovala jako sůl.

Domů jsem se vrátila šťastná a jako znovuzrozená. Pokud hledáte něco, co vás zase postaví na nohy, zkuste stromhouse. A je jedno s kým si sem zajedete.

Další odpočinkové wellness a spa pobyty