Meditace v kostce a jak odpočívat

Pro mnoho lidí je meditace stále ještě velká neznámá a také je zahalena rouškou tajemna.

Tito lidé si obvykle představí vznešeného jogína v bílé kápi, důležitě sedíc v tureckém sedu se zadumaným výrazem ve tváři. Realita je však taková, že na meditaci není zhola nic mystického či magického, ale jedná se o velmi užitečnou relaxační techniku, kterou může provozovat každý! A také se o ní začíná mluvit stále více a z tabu se náhle rodí každodenní běžná záležitost. Objevte kouzlo meditace i vy!

Jak začít meditovat?

V první řadě je nejdůležitější si objasnit, co to ta meditace vlastně je. Naprosto stručně, jedná se o relaxační techniku, která má mnoho příznivých vlivů na náš každodenní život. Pro její vykonávání nepotřebujete vůbec nic – tedy kromě kousku svého času.

Pár minut denně si může najít úplně každý

Ano, správně – stačí pouhých deset minut každý den a příznivé účinky meditace na sebe nenechají dlouho čekat! Do stavu meditace se dostanete pomocí dechového cvičení. Hluboké dýchání vás naladí na vlnu klidu. Kdykoli se začnete ztrácet v toku svého myšlení, obraťte se zpět ke svému dechu.

V čem je meditace prospěšná?

Meditace prokazatelně způsobuje hluboké neurologické a fyziologické změny. Vede k blahodárným změnám v mozku a může vás dokonce uchránit před zákeřnými psychickými chorobami. Vzbuzuje totiž pozitivní emoce a dobrou náladu. Také pomáhá lidem, aby nebyli tolik zranitelní vůči problémům a stresům běžného života.

Zkrátka a dobře, pravidelně meditující jedinci zažívají mnohem méně strádání a úzkosti. Také je tato praktika vhodná na prohlubování soustředění. Dalším přínosem je, že se díky meditaci lépe naučíte kontrolovat své myšlenky a rozumět svým pocitům. Zkrátka a dobře, meditace je vhodná pro každého, kdo chce žít produktivnější, vyrovnanější a spokojenější život.

Vyzkoušejte třeba Augustiniánské rituály v SPA hotelu v luhačovicíh